USSQ55-16-7000
SUPER Q COIL / 7.00 MH / 16 AWG
Availability: 99 in stock (can be backordered)
SKU: USSQ55-16-7000 Categories: , , Tag:
SUPER Q COIL
DCR .297 Ω
Wire Gauge16 AWG Wire
Diameter .535 mm
w/Tolerance 5.0%
Lead Length 3 inches
Weight 1.7555 lbs
Dimensions 5 × 3 × 3 in
AWG
Wire Gauge 16 AWG