USSQ55-16-2700
SUPER Q COIL / 2.70 MH / 16 AWG
Availability: 98 in stock (can be backordered)
SKU: USSQ55-16-2700 Categories: , , Tags: ,
SUPER Q COIL
DCR .163 Ω
Wire Gauge16 AWG Wire
Diameter .53 mm
w/Tolerance 5.0%
Lead Length 3 inches
Weight 1.5085 lbs
Dimensions 5 × 3 × 3 in
Made to Order
Made to Order
AWG
Wire Gauge 16 AWG