USSQ55-12-5500
SUPER Q COIL / 5.50 MH / 12 AWG
Availability: 100 in stock (can be backordered)
SKU: USSQ55-12-5500 Categories: , , Tag:
SUPER Q COIL
DCR .117 Ω
Wire Gauge12 AWG Wire
Diameter 2.05 mm
w/Tolerance 5.0%
Lead Length 3 inches
Weight 2.7 lbs
Dimensions 5 × 3 × 3 in
AWG
Wire Gauge 12 AWG