USLC56-14-12000
IXQ COILS / 12.0 MH / 14 AWG
Availability: 98 in stock (can be backordered)
SKU: USLC56-14-12000 Categories: , , Tag:
IXQ COIL
DCR .368 Ω
Wire Gauge14 AWG Wire
Diameter 1.63 mm
w/Tolerance 5.0%
Lead Length 3 inches
Weight 2.63173 lbs
Dimensions 3 × 3 × 3 in
AWG
Wire Gauge 14 AWG