USAV74-16-1500
XQ COIL  / 1.50 MH / 16 AWG
Availability: 98 in stock (can be backordered)
SKU: USAV74-16-1500 Categories: , , Tag:
XQ COIL
DCR .407 Ω
Wire Gauge16 AWG
Wire Diameter 0.53mm
W/Tolerance 5.0%
Lead Length – 3″
Weight 1.293 lbs
Dimensions 3 × 3 × 3 in
AWG
Wire Gauge 16 AWG