USAC13-16-560
ALQ COIL / .560 MH / 16 AWG
Availability: 97 in stock (can be backordered)
SKU: USAC13-16-560 Categories: , , Tag:
ALQ COIL
DCR .247 Ω
Wire Gauge16 AWG
Wire Diameter 0.53mm
W/Tolerance 5.0%
Lead Length – 3″
Weight 0.929 lbs
Dimensions 3 × 3 × 3 in
AWG
Wire Gauge 16 AWG